Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 1 w Gdańsku
REKRUTACJA 2021/2022
Grupy
Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 1 w Gdańsku ul. Kilińskiego 5A, 80-452 Gdańsk
Rocznik: 2017 GRUPA 1 SÓWKI Dzieci: 27 Najmłodsza grupa w przedszkolu SÓWKI - liczy 27 osób. W oddziale 3-latków jest 14 dziewczynek i 13 chłopców. Dzieci z naszej grupy poznają siebie nawzajem, Panie i przedszkole. Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Realizując treści programowe z obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Sówki uczestniczą w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego i religii.
Rocznik: 2017 GRUPA 2 ZAJĄCZKI Dzieci: 26 Do grupy Zajączków uczęszczają dzieci, które bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali przedszkolnej jak i na powietrzu. Grupa liczy 27 dzieci, dzieci są w wieku trzech lub czterech lat. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi i spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z ich twarzy. Zajęcia dodatkowe w jakich mogą uczestniczyć dzieci to zajęcia z rytmiki, języka angielskiego i religii. Edukację Zajączki łączą z zabawą, przez co zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.
Rocznik: 2016 GRUPA 3 TYGRYSKI Dzieci: 27 Grupa liczy 27 dzieci, wśród których jest 19 dziewczynek i 8 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe świata i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i w pobliskim parku. Chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Dzieci dobrze radzą sobie z czynnościami samoobsługowymi. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Dzieci chętnie uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. W grupie tygrysków dzieci bardzo lubią śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych z klocków. Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy słuchając czytanych książek i muzyki.

Rocznik: 2015 GRUPA 4 NIEDŹWIADKI Dzieci: 26 Grupa Niedźwiadki liczy 23 dzieci w wieku 5 lat. Niedźwiadki lubią wspólnie się bawić, spacerować oraz uczyć nowych ciekawych rzeczy. Nasza grupa jest bardzo dobrze zgrana, dzieci są koleżeńskie, pomagają sobie nawzajem, jak również lubią pomagać nauczycielom podczas zajęć edukacyjnych, Niedźwiadki są bardzo samodzielne, lubią rysować, budować z klocków oraz tańczyć. Każdego dnia zaskakują swoją wyobraźnią oraz entuzjazmem do nauki i poznawania świata.
Rocznik: 2014 GRUPA 5 JELONKI Dzieci: 25 Grupa Jelonki liczy 25 dzieci w wieku 5-6lat. Jesteśmy już starszakami, więc przygotowujemy się systematycznie do roli ucznia. Dzięki różnym ćwiczeniom stosowanym podczas zajęć szybciej się koncentrujemy i zapamiętujemy nowe treści. Każdy starszak w naszej grupie zna kodeks przedszkolaka i stara się przestrzegać zasad. Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w różnych zajęciach. Lubimy też bawić się w naszych kącikach zainteresowań( odpoczynku, czytelniczym, strefie kreatywnej). Wiele radości sprawiają nam spacery po najbliższej okolicy. Jesteśmy dla siebie mili i uprzejmi, dlatego atmosfera w naszej grupie jest wspaniała.
Rocznik: 2014 GRUPA 6 LISKI Dzieci: 22 Grupa Lisków liczy 23 dzieci, 14 chłopców i 9 dziewczynek. Większość zespołu to 6-latki (15 dzieci), które w ciągu całego roku będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia edukacji w szkole. Dzieci śmiało przekraczają próg przedszkola. Są wesołe i chętnie bawią się ze sobą. Dzieci znają zasady zachowania się w grupie, przestrzegają zasad kodeksu grupowego, który został przedstawiony na początku roku. Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci będą poszerzać wiedzę, rozwijać swoje umiejętności. Przed nimi, bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie będzie wykonywanie zadań w kartach pracy. Z chęcią uczą się wierszy, rymowanek i piosenek. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Liski z wielki zaangażowaniem uczestniczą zajęciach dodatkowych: zajęcia z języka angielskiego, zajęcia rytmiczne. Ogromnie lubią zabawy ruchowe w sali zabaw i parku znajdującym się niedaleko przedszkola. Najważniejsze, by każdy dzień sprawiał dzieciom radość, a na ich twarzach był zawsze widoczny uśmiech.

Rocznik: 2014 GRUPA 7 WILCZKI Dzieci: 25 Wilczki to My. W grupie jest nas 22 dzieci w wieku sześcioletnim i 3 dzieci pięcioletnich. Śmiało przekraczamy próg przedszkola. Jesteśmy weseli i chętnie bawimy się ze sobą. W ciągu całego roku aktywnie przygotowujemy się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej. W czasie spędzonym w przedszkolu poszerzamy wiedzę i rozwijamy swoje umiejętności. Przed nimi, bowiem ważne wyzwanie -wkraczamy w świat liter i cyfr, aby dobrze przygotować się do roli pierwszoklasisty. Lubimy różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali jak i na świeżym powietrzu. Chętnie poznajemy otaczający nas świat, jesteśmy twórczymi, dociekliwymi i bardzo pomysłowymi "Wilczkami". Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostamy wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu jest dla Nas czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.